Kawa ziarnista - MOPS - CoffeeFolks


52,00 zł

Przed Państwem Mops!

Pojemność
250g
1000g
Gatunek kawy
Arabica
Smak
Czekolada, miód
Pochodzenie
Indie
Rozmiar
Ilość

Mops to kawa złożona w 100% z ziaren indyjskiej arabiki Malabar. To co najbardziej charakterystyczne dla tej odmiany to wyczuwalne nuty czekolady i miodu, dymu oraz przypraw korzennych, a przy tym niemal całkowity brak kwasowości, wynikający z procesu monsunowania. Ziarna, między czerwcem a wrześniem, wystawiane są na okres kilku tygodni na działanie ciepłych i wilgotnych wiatrów monsunowych, które odgrywają istotną rolę w kształtowaniu ich wyjątkowego aromatu.

Ta charakterystyczna dla kaw indyjskich obróbka w zaskakujący sposób wpływa na  naturalny charakter ziaren. Proces ten jest równie fascynujący jak perypetie rasy ją reprezentującej. Mopsy mimo, że małe i krępe to pochodzą od potężnych molosów. Ci doskonali codzienni towarzysze mają w swojej historii wiele zawirowań.

Kawa idealna do klasycznego espresso ze względu na swój profil smakowy i gęstą cremę. Zaleca się parzenie w ekspresie, tyglu lub chemexie.

Duże i twarde ziarna wypalane w stylu amerykańskim - średnim, charakteryzują się wysoką zawartością kofeiny, bardzo niską kwasowością i intensywną goryczką.

podobne produkty